RESULTAT 22 MAI

Utstilling Tysk mønster i Norsk Schäferhund klub avd. Nordenfjeldske den 22.mai 2021

4-6 måneder tispe:

ML1       Disa av Røstagården NO 34105/21         

(AD BH IGP1 Adler See Wisum – BH IPO1 RW-17 N UCH Ice Tindra Krissy

E: Øyvind Sæther, Koppang                                                                                                                                                           

O: Øyvind Sæther. Koppang

ML2       Chaila’s Urajah NO34719/21

                (N UCH AD BH IPO2 NV17 Falkøen’s Vasko – Chaila’s Xi)

                E: Silje Dyrstad Solem

                O: Ingvild Suren Eggan og Odd Arve & Torill Nedal, Evarli

ML3       Sjetnehagen’s Hydra NO 33810/21

                (IGP1 Fynn Vom Suentelstein – Sjetnehagen’s Adore)

                E: Catharina Asphaug, Jakobsli

                O: Catharina Asphaug & Jorunn og Janne Strand, Jakobsli

ML4       Sjetnehagen’s H-Tanja NO33811

                (IGP1 Fynn Vom Suentelstein – Sjetnehagen’s Adore)

                E: Catharina Asphaug, Jakobsli

                O: Catharina Asphaug & Jorunn og Janne Strand, Jakobsli

ML5       Saqro’s Donna NO32958/21

                (BH IGP1 IAD Olexius Zwen – Rallarbo’s Swen – Rallarbo’s Qluss)

                E: Anne Cathrin Husevik Kjensmo, Roger Kjensvik, Finnskog

                O: Anne Cathrin Husevik Kjensmo, Finnskog

4-6 måneder hannhund:

L1           Sjetnehagen’s Herman NO33807/21

                (IGP1 Fynn Vom Suentelstein – Sjetnehagen’s Adore)

                E: Eldar Halsetrønning, Klæbu

                O: Catharina Asphaug & Jorunn og Janne Strand, Jakobsli

L2           Yobaro’s Yasso NO34479/21

                (BH IGP1 IAD Olexius Zwen – Rustøl’s Lara)

                E: Jamie Goldames

                O: Lena og Tore Danielsen, Braskereidfoss

6-9 måneder tispe:

ML1       Ingodds Atrizze NO58242/20

                (IPO3 Don Di Casa Caputi – BH AD IPO1 Ingodds Lisanne)

                E: Arvid Krogh & Liv Brækstad Evjen, Ekne

O: Liv Brækstad Evjen, Trondheim

ML2       Rustøl’s Aisha NO58742/20

                (IPO2 Nero Von Ghattas – Rustøl’s Nissi)

                E: Jan Erik Wold-Olsen, Tynset

                O: Tom- Reinar  Stølen, Florvåg

6-9 måneder hannhund:

ML1       Ingodds Asswan NO58240/20

                (IPO3 Don Di Casa Caputi – BH AD IPO1 Ingodds Lisanne)

                E: Rolf Mjøsund & Marit-Beathe Borgen, Åsenfjord

O: Liv Brækstad Evjen, Trondheim

               

9-12 måneder tispe:

ML1       Bidja’s Larissa NO52818/20

                (AD BH IGP1 Caspar Vom Pendler – AD BH IGP1 Tam Cayira Lizzie)

                E. Annett Bäck og Geir Flønes, Leinstrand

                O: Annett Bäck, Geir Flønes og Inger Pettersen, Leinstrand

L2           Tulza av Theahagen N 50510/20

                (IGP1 Fynn Vom Suentelstein – Haus Lintz Quazi)

                E: Bjørn Bye, Orkanger

                O: Bjørn Bye og Siv Sandvik, Orkanger

9-12 måneder tispe langhår:

ML1       Ingodds Yacine NO54872/20

                (BH AD IPO1 N UCH Ingodds Kondor – AD BH IPO1 N SE UCH Ingodds Wespe)

                E: Anne Margrethe Løvold

                O: Liv Brækstad Evjen, Trondheim

9-12 mnd hannhund:

ML1        Bidja’s Lex Aron NO52814/20

                (AD BH IGP1 Caspar Vom Pendler – AD BH IGP1 Tam Cayira Lizzie)

                E. Eli-Marie Kvernmo, Gjølme

                O: Annett Bäck, Geir Flønes og Inger Pettersen, Leinstrand

12 – 18 mnd junior tispe

SG1        Finika’s Pepzie NO34659/20

                (AD BH IGP1 Caspar vom Pendler – BH_VT IGP1 Finika’s Mira)

                E: Ole Martin Mymoen, Os i Østerdalen

                O:Frode Thane og Jannicken Larsen, Løten

A             Ubere Matris Daisy NO42236/20

                (IPO 3 Raisers Fanto – AD IPO3 IGP3 Cutulus Kobra)

                E: Klaus Erik  Gravgaard

                O: Klaus Erik Gravgaard, Nykirke

12- 18 mnd juniorklasse hannhund

SG1        Team Cyira Helmer SE58917/2019         

                (IPO2 Benedict Vom Frankengold – IGP1 Team Cayira Ritza)

                E: Daniel Strandberg, Sölvesborg, Sverige

O: Daniel Strandberg, Sölvesborg, Sverige

H: Lasse Evensen, Norge

SG2        Ingodds Xavier NO32713/20

                (N UCH AD BH IPO2 NV-17 Falkøens Vasko – AD BH IPO1 Ingodds Doccas)

                E: Even Kregnes, Melhus

O: Liv Brækstad Evjen, Trondheim

12 - 18 måneder hannhund langhår

SG1        Romi’s Zimba NO31482/20

                (IGP1 Marlo Vom Haus Tchorz – NUCH NJV-18 NV19 BH VT IAD Romi’s Xi)

                E: Anita Eggen Nordgaard, Trondheim

                O: Rolf Mangerud og Trond Aagesen, Fetsund

SG2        Fughita’s Xolo NO32789/20

                (BH IPO3 Ian Vom Kleinen Zauberberg – BH LPI LPII Fughita’s Q-Zantha)

                E: Heidi Berntsen, Son

                O: Sølvi Irenne Hansen, Rakkestad

18-24 mnd unghundklasse tispe:

SG1        Bukkesti Unique NO46517/19   

(IPO2 BH AD Ben Vom Anrachtal – Bukkesti Rikke Irene)

E: Britt Hansine Børsheim, Mo i Rana

O: Svein Nilsen, Askim

SG2        Yellow av Røstadgården NO52999/19

                (IPO2 BH AD Quyndios Vom Suentelstein – BH Lykke av Røstadgården

                E: Øyvind Sæther, Koppang

                                O: Øyvind Sæther, Koppang

18 – 24 mnd unghundklasse tispe langhår

SG1        Rallarbo’s Z-Mira NO 54109/19

                (AD BH IGP1 Caspar Vom Pendler – AD Rallarbo’s Diesel)

                E: Maria Grøning, Sande

                O: Tore Mehlum, Tommy Oftedal, Petter Mehlum, 4333 Oltedal

 

KIP         Ulvgårdens Aska SE56710/2019

(IPO3 Xam Robo Vom Suentelstein – Ulvegårdens Prizka)

E: Lene Merete Torp

O: Camilla Jansson, Sverige

Åpen klasse tispe:

SG1        NV-20 BH-VT Romi’s Yuna NO35187/19

                (IPO2 BH AD Ben Vom Anrachtal – N UCH BH AD IPO1 Romi’s Qwelle)

                E: Kristin Karlsen, Mysen – AD BH IPO1 Ingodds Ell

                O: Rolf Mangerud og Trond Aagesen, Fetsund

SG2        Tiara Von Der Zeiteiche VDH/SZ2351018

                (IGP3 Asap Von Aldemar – IPO1 Ica Von Der Zenteiche)

                E: Leif Esten Lilleberg/ Mats Ölund

                O: Shristoph Ludwig, Tyskland

SG3        Ingodds Wessina NO39780/19

                (NUCH AD BH IPO2 NV-17-Falkøen’s Vasko – AD BH IO1 Ingodds Ellys)

                E: Per Taksgård , Løkken Verk

                O: Liv Brækstad Evjen, Trondheim

AD

SG4        Romi’s Yhr NO35188/19

                (IPO2 BH AD Ben Vom Anrachtal – N UCH BH AD IPO1 Romi’s Qwelle)

                E: Tove Anita Berget Ersvik, Eide

                O: Rolf Mangerud og Trond Aagesen, Fetsund

SG5        Rallarbo’s Qluss NO46532/17

                (SCHH3 Vonbhairean Uno – BH AD Rallarbo’s Molly)

                E: Anne Cathrin HUsevik Kjensmo & Roger Kjensmo, Finnskog

                O: Tommy Oftedal, Petter Mehlum og Tore Mehlum, Sandnes

G            BH.VT Ubere Matris Boa NO31439/18

                (IPO3 Raisers Fanto – AD IPO3 IGP3 Cutulus Kobra)

                E: Morten Jakobsen, Trondheim

                O: Klaus Erik Gravgaard – Camilla Linckert – Nielsen, Nykirke

Åpen klasse hann:

G            Yobaro’s Uran NO35201/19

                (AD BH IPO1 N UCH Yobaro’s Cesar – Rustølen’s Lara)

                E: Benedikte Danielsen

                O: Lena og Tore Danielsen, Braskereidfoss

Åpen klasse tispe langhår:

SG1        Pepzy av Theahagen NO32244/19

                (IPO2 Willas Vom Suentelstein – Farah Von Pallas Av Theahagen)

                E: Bjørn Pettersen, Melhus        

                O: Bjørn Bye og Siv Sandvik, Orkanger

Brukshundklasse tispe Langhår:

V1          N UCH BH-VT IAD NJV-18 LP1 LP11 Karmakollen’s Hailey NO52635

                (IPO2 Zitan Vom Repitition – IGP1 BH AD Karmakollen’s Carmenzita)

                E: Lene Merete Torp

                O: Kleppe, Ann-Catrin og Sviund, Jon Ola og Sviund og Torild Mobakk og Engen, Eidsberg

Brukshundklasse tispe :

V1          N UCH BH-VT IDA Team Cayira Tirill SE53585/2017

                (IPO3 Mark Vom Pendler – IPO1 Gildewangen’s Jezzi)

                E: Unni og Geir Wikstrøm, Tiller

                O: Daniel Strandberg, Sverige

V2          N UCH NJV-18 NV-19 BH-VT IAD Romi’s Xi NO58831/17

                (IPO2 BH AD Aldo Vom Grafenbrunn – N UCH BH AD IPO1 Romi’s Qwelle)

                E: Bjørn Karlsen og Mona Iren Berger Karlsen, Trondheim

                O: Rolf Mangerud og Trond Aagesen, Fetsund

V3          AD BH IPO1 N SE UCH Ingodds Wespe NO53015/12

                (INT N SE UCH AD BH SCHH3 NV.05 Ingodds Agassi – AD BH VPG1 IPO2 Ingodds Yarissa)

                E: Liv Brækstad Evjen, Trondheim

                O: Liv Evjen Brækstad, Trondheim

Brukshundklasse hannhund langhår:

G            BH-VT SL1 Sjetnehagen’s Zantos NO31184/17

(NUCH AD BH IPO1 Chaila’s Grand Tyson – N UCH BH SL1 IPO1 AD IGP2 Sjetnehagen’s Tamara)

E: Tina-Helen Yttervik, Trondheim

O: Catarina Asphaug og Jorunn og Janne Strand Jakobsli

Brukshundklasse hann:

V1          BH AD IGP3 Team Marlboro Apollo DK17211/2017

                (IPO2 Dingo Di Casa Mary – Team Marlboro Enja)

                E: Frode Thane Larsen, Løten

                O: Per Frost, Danmark

Påmeldingsskjema for kurs

Påmeldingsskjema for kurs

Påmelding på kurs er bindende. Husk å sende avmelding, gi beskjed om det skjer endring. 

Din søknad vil bli videresendt til kursansvarlig, som kommer å gi deg nærmere informasjon. 

captcha